Rusztowanie na klatkę schodową – jakie wybrać ?

Rusztowanie na klatkę schodową – jakie wybrać ?
Oceń » 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (30 głosów, średnia: 5,00 z 5) Loading...

Rusztowanie na klatkę schodową to temat częstych maili od Was. Jako że, blog o wszystkim co niemieckie, będzie więc również o niemieckich producentach rusztowań i drabin. W tym wpisie biorę pod lupę markę KRAUSE która zarówno w Niemczech jak i u nas w Polsce cieszy się sporym uznaniem. Czytając moje poprzednie wpisy, wiecie że pracowało się w różnych miejscach tak więc opisy będą potwierdzane własnymi doświadczeniami.

Kto pracował w wykończeniówce wie że rusztowanie na klatkę schodową to wybawienie w wielu sytuacjach. Drabina owszem sprawdza się często, jest może tańszym rozwiązaniem ale jednak rusztowanie robi robotę! Pracując w Niemczech, po raz pierwszy spotkałem się z marką KRAUSE było to lekkie rusztowanie przejezdne na rolkach teraz wiem że nazywało się ClimTec. Bardzo przyjemny sprzęt lekki i wygodny podczas różnych prac. Kiedy mieliśmy robić coś wewnątrz zaczynały się schody! No właśnie dosłownie, trzeba było ustawić rusztowanie na schodach i tutaj zaczynał się problem. Będąc w Niemczech kupowało się praktycznie wszytko co miało logo KRAUSE stąd też mała opowiastka o poręcznym rusztowaniu na schody.

Rusztowanie na klatkę schodową » typu KRAUSE Corda

rusztowanie schodowe corda
Zdjęcia pochodzą ze strony accipo.pl

Wertując katalog producenta, sprawdzając w sieci na temat wyżej wspomnianego rusztowania dowiemy się że jest lekkie i to z doświadczenia mogę potwierdzić. Jest proste w montażu jak przysłowiowa konstrukcją cepa, naprawdę! Jak widać na powyższym zdjęciu to praktycznie dwie drabinki i podest. Wymiary tego podestu to 50 cm a długość około 1,50 m. Jest to typowe rusztowanie na klatkę schodową o wysokości roboczej, czyli wysokości na jaką sięgniemy dzięki temu rusztowaniu: 3,75 m, które można używać w bardzo wygodny sposób. Ta dolna belka stabilizuje całość a drabinki można postawić na różnych wysokościach schodów. Spokojnie można pracować nawet w dwie osoby naraz, chociaż na tak wąskim podeście nie jest to zbyt wygodne. Wytrzymałość to około 150kg i rzeczywiście sprzęt testowany maksymalnie, nie do zajechania! Jeżeli chcesz kupić ten niemiecki wynalazek to praktycznie kupując to rusztowanie otrzymujesz trzy rzeczy w jednym. Tak jak opisałem: kompletne rusztowanie ale po spięciu dwóch drabinek otrzymuje się drabinę wolnostojącą jak na ilustracji. Trzecie zastosowanie to najzwyklejsza na Świecie drabina przystawna którą można oprzeć o ścianę.

Odpowiadając na Wasze pytania sam podest, ta deska znajduje się na wysokości 1,00 m Podest można obniżać co 25 cm czyli na odległość tych szczebli. Wszelkie wymiary znajdziecie tutaj » Corda 2×6 instrukcja.

Rusztowanie na klatkę schodową » typu KRAUSE VarioTop

rusztowanie schodowe variotop
Zdjęcia pochodzą ze strony accipo.pl

To jeszcze nie koniec tej opowieści. Znacie mnie, a ja znam Was. Zawsze staram się podejść do tematu wyczerpująco tak samo będzie i tym razem. Starszy brat rusztowania CORDA 2×6 to rusztowanie na klatkę schodową nazwane przez producenta: KRAUSE VarioTop, zdjęcie powyżej. Na tym rusztowaniu nie miałem przyjemności pracować, ale zasada działania jest prawie identyczna, a diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach. Tutaj z tego co czytałem znacznie większa jest nośność tego rusztowania bo jest to aż 300kg! Cena tak jak wysokość robocza jest również wyższa. Wysokość robocza, minimalnie przewyższa cordę 2×6 i wynosi 4,05 m. Na oko wydaje się bardziej wytrzymałe, może o tym świadczyć nośność rusztowania. Tak jak wspomniałem, na tym cudeńku niestety nie pracowałem, ale kto wie może kiedyś.

Powyżej otrzymaliście kilka informacji na temat dwóch podobnych produktów. Osobiście nie chcę oceniać które rusztowanie na klatkę schodową jest lepsze, to pozostawiam już Waszej ocenie. Jeżeli ktoś kupi, zapraszam do komentowania poniżej!


niemiecki blognapisz

1 Comment

  1. jarobud · 23 listopada 2017 Zgadzasz się ? Skomentuj...

    Cześć! no nareszcie konkretny wpis na który czekałem, były maile prośby i groźby wreszcie coś napisałeś o budowlance, a tego jest mnóstwo do opisywania!!! Iwo i chłopaki też czekają na kolejne może teraz weź na tapetę layhera albo Hymera w każdym razie napisz coś o tych wyższych. Czekamy!!!!

Dodaj komentarz